Identyfikacja wizualna to to, co określa Twoją firmę
2017 Lut 27 By admin 0 comment

Kiedy startujesz z nową firmą za pewne nie masz jeszcze pomysłu na to, jak może być Twoja identyfikacja wizualna, ale może masz świadomość, że jest to naprawdę bardzo ważny aspekt dla każdego przedsiębiorstwa. Identyfikacja wizualna sprawia, że jesteś ‘jakiś’, czyli wyjątkowy, pokazujesz jakie wartości są dla Ciebie ważne i możesz kształtować to w jaki sposób postrzegają Cię inni. Od czego zacząć tworzenie takiej identyfikacji wizualnej jeśli nie masz jeszcze nic?

1- Tworzenie możesz rozpocząć sam, ale możesz też powierzyć to zadanie profesjonalnej agencji, jeśli chcesz, aby wszystkie materiały zostały przygotowane jednocześnie, były profesjonalne, ale i co bardzo ważne- spójne.

2- Na identyfikację wizualną składają się takie elementy jak szata graficzna wszelkich materiałów promocyjnych, logotyp razem z claimem, key visual marki, a więc i logotyp, wygląd strony internetowej, kolorystyka i krój pisma. Idąc dalej to także wygląd produktów oferowanych klientom, ale i ubiór pracowników świadczących usługi, wygląd budynku i miejsca pracy samego w sobie. Patrząc szerzej- to wszystko, co dotyczy firmy i co jest widziane z zewnątrz.

3- Tworzenie księgi znaku- to nic innego jak oficjalny zapis wzorców prezentacji danej firmy. To wyczerpujący opis wszelkich elementów składających się na identyfikację wizualną oraz sposobu ich wykorzystania. Uzupełnieniem księgi znaku może być także księga komunikacji werbalnej, gdzie dodatkowo określa się slogany związane z marką, hasła reklamowe, nazewnictwo oraz słowa kluczowe.

Trudne początki

Nie mając nic i chcąc na szybko stworzyć wszystko można sobie zaszkodzić. Warto więc zacząć od profesjonalnej strony internetowej, która ułatwi klientom kontakt z naszym przedsiębiorstwem. Sam zapewne przekonasz się także, jak ważne jest posiadanie firmowych wizytówek, które można rozdawać podczas spotkań biznesowych i wizyt u potencjalnych klientów. Tym warto zająć się w pierwszej kolejności.