Usługi oferowane przez firmę sprzątającą- prawnie dywanów
2017 Lut 10 By admin 0 comment

Możemy w prosty sposób odnieść sukces biznesowy stawiając na usługi związane z praniem dywanów i wykładzin. Warto wzorować się na najlepszych. Przedsiębiorstwo sprzątające znajdziemy pod adresem –  www.anilop.org/content.php?body=page&name=pranie.

W jaki sposób stworzyć dobrą firmę zajmującą się praniem i sprzątaniem?

Przede wszystkim należy postawić na doskonały personel. Osoby powinny zostać przeszkolone z obsługi posiadanego przez nas sprzętu. Kolejną ważną sprawą, jest zainwestowanie w dobrej jakości środki piorące i myjące.

Pranie dywanów

Niekiedy klienci nie są w stanie samodzielnie oczyścić dywany, czy wykładziny. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zdanie się na profesjonalistów.

Preparat do mycia dywanów

1. Dobrze wyprany dywan przede wszystkim musi zostać poddany działaniu odpowiedniego preparatu.

2. Do wyboru mamy substancje chemiczne w płynie, a także w postaci suchej pianu. Wszystko zależy od dywany jaki ma zostać oczyszczony.

3. Stosując płyn należy pamiętać, aby nie zamoczyć jego spodniej warstwy. Płyn najlepiej sprawdzi się w przypadku wyrobów wełnianych, które nie przepuszczają tak łatwo wody. Do produktów syntetycznych lepiej sprawdzają się wszelkie preparaty w postaci tak zwanej suchej piany.

4. Ważne jest ustalenie, czy stosowany przez nas środek nie odbarwi dywanu.

Próba dotycząca odbarwiania dywanu

Próbę wykonujemy na niewielkim fragmencie dywanu, na przykład w miejscy na którym zwykle stoją na nim meble. Pozostawiamy środek chemiczny na godzinę i sprawdzamy, czy miejsce się odbarwiło. Jeżeli próba wygląda dobrze możemy bez obaw wykorzystać preparat na cały dywan.

Usuwanie plam

Ważne jest usuwanie plam zaraz po ich powstaniu, ale firma sprzątająca i myjąca nie zawsze ma taką możliwość. Plamy, który są w miarę świeże można podsypać specjalnym detergentem, który służy do ich wybawiania. Starsze plamy usuwa się za pomocą środka czyszczącego. Zabrudzenia czyścimy zaczynając od ich brzegu, ku środkowi. Ważna jest jednak ostrożność. Nie należy przemoczyć dywanu.

Prawnie na sucha, a pranie na mokro

Podstawowa różnica między praniem na sucho, a na morko wynika z zastosowania dodatkowego czynnika myjącego jakim jest woda. Na sucho używamy jedynie specjalnego preparatu, na mokro zaś wykorzystujemy środki chemiczne połączone z wodą. Skuteczność danej metody uzależniona jest oczywiście o samego dywanu, a także od rodzaju zabrudzeń.

Dywan z długim włosiem

Dywan z długim włosiem wymaga złożonych zabiegów pielęgnacyjnych. Trzeba go oddawać do czyszczenia regularnie, ponieważ ma tendencję do wchłaniania dużej ilości zabrudzeń, niektórych z nich nawet nie jesteśmy w stanie zauważyć. W takiej sytuacji jedynie pomoc profesjonalnej firmy może być skuteczna.

Dywan wełnianych

Dywan wełniany jest łatwiejszy w pielęgnacji od produktu z dużym włosiem. Można między innymi posypać plamę warstwą preparatu czyszczącego i odczekać kilkanaście minut. A następnie dywan odkurzyć. Dzięki takiemu zabiegowi będzie on nie tylko świeży, ale też odzyska intensywne kolory.