Pomoc prawna związana z odszkodowaniami
2017 Lut 08 By admin 0 comment

Walka o odszkodowanie może być bardzo trudna jeżeli nie wybierzemy odpowiedniej kancelarii.

Na jakiej podstawie wybrać kancelarię prawną?

(a) Kancelaria powinna posiadać wysokiej klasy fachowców przede wszystkim posiadających odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.

(b) Powinni oni znać przepisy zarówno dotyczące prawa karnego, rodzinnego, a także gospodarczego. Im szerszy zakres wiedzy, tym lepiej.

(c) Dodatkowo kancelaria powinna także oferować możliwość skorzystania z jej usług jednorazowo, jak również abonamentowo, czyli na przykład na czas trwania sprawy.

(d) Dobrze również jeżeli prawnicy udzielają porad prawnych, a także jeżeli prowadzą szkolenia. W przypadku pracowników kancelarii elementarną sprawą jest rzetelność, skrupulatność, zaangażowanie w sprawę, a także umiejętność zachowania tajemnicy. Nie raz petenci zgłaszają się do adwokata z różnymi dokumentami finansowymi, czy osobistymi. Doskonałą pomoc prawną znajdziemy pod adresem – www.azzkancelaria.info.pl/oferta-i-zakres-uslug/pomoc-prawna.

Dokumenty niezbędne w sprawie o odszkodowanie

Starając się o odszkodowanie może między innymi być na potrzebna dokumentacja medyczna, z policji i prokuratory.

Michał, adwokat: „Planując walkę o odszkodowanie w pierwszej kolejności zdobądźmy dokumenty z policji, w których podane będą personalia sprawcy, a także dokłada sygnatura sprawy oraz opis przebiegu zdarzenia, opis wydarzeń z perspektywy świadków, a także zdjęcia z miejsca zdarzenia. Oprócz tego dobrze jeżeli będziemy posiadali także odpis postawienia zarzutów sprawcy, opinie biegłego, a także ewentualne dokumenty z sądu, w których jasno podane będzie, że do wypadku doszło z winy sprawcy. Osoba starająca się o odszkodowanie musi także posiadać dokumenty medyczne. Najczęściej może być to karta informacyjna ze szpitala, wyniki badań, a także kopie zwolnień lekarskich, historia choroby, opinie i zaświadczenia, a także inne dokumenty medyczne. Poszkodowany jest zobowiązany także do leczenia się w poradniach specjalistycznych. Jeżeli osoba starająca się o odszkodowanie nie może całej dokumentacji zdobyć, może oczywiście poprosić o to adwokata, który zajmuje się tą sprawą. Bardzo ważne mogą okazać się także dokumenty dotyczące urazów psychicznych, jaki spowodował wypadek. Podstawowe urazy to: zespół stresu pourazowego, nerwica, czy zaburzenia trawienia, snu i koncentracji. W takiej sytuacji niezbędne jest badanie psychiatryczne potwierdzone odpowiednim dokumentem. Po dostarczeniu dokumentów kancelaria zapoznaje się z nimi i podejmuje odpowiednie kroki. Jeżeli zależy nam na szybkich efektach, to przede wszystkim powinniśmy zdobyć niezbędną dokumentację”.

Zalety związane z wynajmem kancelarii

Pomoc kancelarii w procesach o uzyskanie odszkodowania jest niezastąpione. Ludzie zazwyczaj nie orientują się tak dobrze w zakresie prawa, nie wiedzą jakie dokumenty są potrzebne, a także gdzie je zdobyć. Również sprawa sądowa może być stresująca, dlatego dobrze jest posiadać własnego przedstawiciela, który działa w naszym interesie.