O należne nam pieniądze opłaca się walczyć
2017 Lut 06 By admin 0 comment

Różnorodne wypadki oraz nieszczęśliwe okoliczności przydarzyć nam się mogą właściwie wszędzie. Z części z nich wychodzimy bez żadnego szwanku, jednak niektóre pozostawiają na naszym zdrowiu znaczący ślad. Kończą się również nierzadko sporymi stratami finansowymi. Czasami zwyczajnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zgodnie z prawem należeć nam się może w takich sytuacjach dość sowite odszkodowanie.

Kiedy opłaca się o nie walczyć i czy w ogóle ma to sens? Profesjonaliści z zaprzyjaźnionej kancelarii radców prawnych, których główną specjalizacją są właśnie odszkodowania (zobacz: www.azzkancelaria.info.pl/oferta-i-zakres-uslug/odszkodowania), udowadniają, że podjęcie walki o należne nam pieniądze zwykle jest całkowicie uzasadnione. Wraz z fachową pomocą działanie takie w większości przypadków kończy się sukcesem.

Po wypadku samochodowym warto ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy

Wypadek samochodowy bywa wydarzeniem dość traumatycznym. Jeśli ponosimy w jego wyniku jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu, przysługuje nam odszkodowanie z wykupionej przez nas polisy NNW, jak również z OC sprawcy wypadku. Zadośćuczynienie takie może obejmować między innymi zwrot kosztów za powypadkowe leczenie, wsparcie w przypadku pogorszenia sytuacji materialnej (gdy w wyniku wypadku tracimy kogoś bliskiego), a nawet wypłacanej do końca życia renty.

Lekarze za błędy w swojej pracy ponieść mogą finansową karę

Nawet pozornie błahy błąd w sztuce lekarskiej może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu leczonego pacjenta. W takiej sytuacji ma on pełne prawo domagać się zadośćuczynienia i to zarówno w przypadku wydania niewłaściwej diagnozy, generującej negatywne skutki, jak i na przykład uszkodzenia ciała w wyniku nieprawidłowo wykonanej operacji.

Za wypadek przy pracy pracownikowi należy się zadośćuczynienie od pracodawcy

W pracy mogą przydarzyć się różnorakie wypadki. Nierzadko wynikają one z oczywistych zaniedbań pracodawców, którzy nie przestrzegają na przykład podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Jeśli osoba zatrudniona ponosi w wyniku zachowania pracodawcy jakiekolwiek szkody, powinna walczyć o należne sobie zadośćuczynienie. Dotyczy to również takich sytuacji jak chociażby mobbing, dyskryminacja lub brak wypłacalności na należne nadgodziny.

Urzędnicy państwowi nie są zwolnieni od ponoszenia odpowiedzialności za swoje błędy

Niektórzy są przekonani, ze z państwowymi urzędami nie opłaca się walczyć, a każda próba dowiedzenia swojej racy przed wyższymi urzędnikami kończy się sromotną porażką. Nie zawsze jednak tak jest, istnieją bowiem przypadki pozytywnie zakończonych dla obywateli spraw związanych z walką o odszkodowanie od Skarbu Państwa. Jeśli zostanie dowiedzione przed sądem, że w działaniach urzędników widoczne były liczne nadużycia, zaniechania albo nieprawidłowości, które ostatecznie zaszkodziły danej jednostce (zarówno prywatnej, jak i na przykład przedsiębiorstwu, albo organizacji), szansa na wywalczenie odszkodowania bardzo wzrasta.