Inglot, czyli polska marka znana na całym świecie
2017 Mar 22 By admin 0 comment

Inglot to polska marka, która jednak jest bardziej znana i poważana za granicą niż w rodzinnym kraju. Nazwa pochodzi od jej twórcy Wojciecha Inglota – chemika, który skończył chemię na Uniwersytecie Jagielloński, a ponieważ nie dostał się na studia doktoranckie, zaczął interesować się produkcją kosmetyków. Firma powstała w 1985 r. w Przemyślu. Oferta dostosowana do rynku Inglot posiada swoje sklepy między innymi w USA, Australii i krajach arabskich oraz krajach Dalekiego Wschodu. Do każdego rynku firma inaczej podchodzi i promuje inne kosmetyki. W USA jest to system, który umożliwia komponowanie własnych zestawów kosmetyków, w Australii pudry, zaś w krajach arabskich…

Dr Irena Eris o barierach dla polskiego eksportu
2017 Mar 22 By admin 0 comment

Każda firma, która pragnie się rozwijać na rynki zagraniczne, spotka swoiste bariery, które będzie musiała pokonać. Jakie bariery napotyka największa polska kosmetyczna marka? Według założycielki firmy, najtrudniejszą do pokonania barierą z jaką musiała się zmierzyć Dr Irena Eris są – stereotypy. Za granicą ludzie nadal są przekonani, że coś co pochodzi z Polski nie może być dobrej jakości. Dlatego właśnie zmiana tego sposobu myślenia, to nieustająca walka, którą należy wygrać, aby móc rozwijać się w eksporcie.

ABC bitcona
2017 Mar 22 By admin 0 comment

Bitcoin to wirtualna moneta, która po raz pierwszy została wprowadzona na rynek, czy może ściślej rzecz ujmując do obiegu w 2009r. Za jej pośrednictwem możliwej jest przeprowadzanie wirtualnych transakcji, kupowana jest za stabilne waluty, zaś przechowywana może być na komputerze osobistym w postaci pliku portfela lub w zewnętrznym serwisie zajmującym się obsługa bitcoinów. 1 bitcoim kosztuje obecnie 700 dolarów. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 jednostek – satoshi. Dotąd nie udało się w pełni określić kto jest twórcą bitcoina, osoba ta lub grupa ludzi występuje pod pseudonimem Satoshi Nakamoto.